Oddlužení neboli osobní bankrot

Zpracování návrhu na oddlužení od profesionálů

Jste v dluzích a hledáte profesionální pomoc s oddlužením? Jsme insolvenční správci s dlouholetou praxí, kteří spravují více než 800 případů oddlužení. Nabízíme komplexní zpracování návrhů na oddlužení, které mají reálnou šanci na úspěch a umožní Vám vyřešit všechny Vaše dluhy. Náklady na sepis insolvenčního návrhu nemusíte platit předem, budou uhrazeny až v případě úspěšného povolení oddlužení z Vašich srážek z příjmu.

Průběh oddlužení

Podstata oddlužení je, že se z Vašich příjmů po dobu trvání oddlužení budou provádět srážky v zákonné výši. Pokud splníte všechny podmínky, soud Vás na konci oddlužení osvobodí od placení zbytku dluhů, včetně těch, které si za Vámi věřitelé nepřihlásili. Dluhy z podnikání již nejsou překážkou oddlužení. Oddlužení je možné i v případě, že vlastníte nemovitost, ale v těchto případech je třeba zvýšené pozornosti.

Z Vašeho příjmu se bude provádět zákonná srážka, kterou si můžete vypočítat na webu https://insolvence.justice.cz/kalkulator-splatek/. V odůvodněných případech můžete požádat soud o nižší než zákonnou srážku.

Minimální splátka pro oddlužení je přibližně 2.300,- Kč (tato částka se dále navyšuje o výživné, pokud jej platíte), ale v případě, že z Vašeho příjmu nelze strhávat ani minimální splátku, je možné příjem zvýšit darovací smlouvou s rodinou nebo přáteli.

Základní doba trvání oddlužení je pět let. Můžete se oddlužit ve zkrácené době tří let, pokud jste starobní nebo invalidní důchodce ve II. a III. stupni invalidity, nebo pokud za tři roky zaplatíte alespoň 60 % svých nepodřízených dluhů. Oddlužení může také kdykoliv skončit, pokud zaplatíte všechny své dluhy.

Mezi hlavní výhody oddlužení patří:

 • Během oddlužení se neprovádějí exekuce, insolvenční správce je tedy vůči Vám i Vašemu zaměstnavateli Vaším jediným partnerem pro řešení dluhů
 • Během oddlužení dochází k zastavení růstu vašich dluhů (úroky, smluvní pokuty a poplatky se již nezvyšují)
 • Insolvenční správce se postará o veškerou komunikaci s věřiteli
 • Pokud splníte všechny podmínky během trvání oddlužení, zbytek vašich dluhů vám bude odpuštěn
 • Oddlužení vyřeší všechny vaše dluhy, včetně těch, o kterých možná nevíte
 • Odměna insolvenčního správce při zpeněžení vašeho majetku je nižší než odměna exekutora, takže zůstane více peněz na úhradu vašich dluhů nebo pro vás.

Nezávazná konzultace a potřebné dokumenty

Pro zahájení celého procesu nás můžete kontaktovat telefonicky na telefonním čísle 606 874 533, e-mailem na adrese rotterova@akkrm.cz, nebo se můžete objednat na nezávaznou bezplatnou schůzku. Schůzka se může konat v Brně, Olomouci nebo Pelhřimově (kontakty a adresy naleznete na konci článku).

Pokud je pro vás oddlužení reálné, zajistíme pro vás zpracování návrhu včetně všech příloh a vyřešíme i případné doplnění návrhu na oddlužení podle požadavků soudu. Samozřejmostí je i to, že vám vysvětlíme, jak oddlužení funguje.

Pro sepis návrhu na oddlužení potřebujeme dokumenty uvedené níže – vše stačí v kopii:

 • Doklady od dvou závazků, které jsou po splatnosti déle než 30 dnů – vezměte s sebou doklady týkající se vašich dluhů (i když nemusí být kompletní),
 • doklady o zaměstnání / pobíraném důchodu nebo dávkách – vezměte s sebou pracovní smlouvu a aktuální mzdový výměr, nebo aktuální výměr pro jiný příjem (důchod, sociální dávky, rodičovská dovolená atd.),
 • doklady o výši vašich příjmů za posledních 12 měsíců (výplatní pásky, nebo potvrzení od zaměstnavatele, ústřižky z vyplaceného důchodu atd.),
 • doklady o vyživovaných osobách (oddací list, rodné listy dětí, rozsudek o stanovení výživného atd.),
 • údaje o případných nemovitostech nebo jiném cenném majetku,
 • aktuální výpis z trestního rejstříku.

Pokud jste manželé, je zpravidla vhodné, abyste podali společný návrh na oddlužení.

Cena našich služeb

Cena našich služeb za sepis insolvenčního návrhu je 4.000,- Kč + DPH pro jednotlivce a 6.000,- Kč + DPH pro manžele (DPH 21 %). Náklady na sepis návrhu neplatíte, ale přihlásíme je do vašeho insolvenčního řízení, kde budou uhrazeny insolvenčním správcem ze stržených peněz v insolvenčním řízení.

Kontaktní údaje

Pro prvotní nezávaznou konzultaci je nejlepší nás kontaktovat telefonicky na telefonním čísle 606 874 533, nebo e-mailem na adrese rotterova@akkrm.cz. Osobní schůzky lze uskutečnit na následujících pobočkách, vždy po předchozí dohodě.

Osobní schůzky lze uskutečnit na následujících pobočkách, vždy po předchozí dohodě.

Brno, Údolní 65 (odkaz na mapu)

úřední hodiny: pondělí – pátek

Olomouc, tř. Spojenců 716/22 (odkaz na mapu)

úřední hodiny: úterý 9 – 15

Pelhřimov, Tylova 837 (odkaz na mapu)

úřední hodiny: pátek 9 – 13

Vymáhání pohledávek

Jsme specialisté na vymáhání pohledávek. Naši odměnu za vymáhání platí Váš dlužník. Chcete vědět víc? Podívejte se na náš web Vymozeno.cz.

Advokátní kancelář Brno

Brno | Údolní 65 | 602 00

tel.: +420 606 874 533
info@akkrm.cz

Advokátní kancelář Praha

Praha 10 | Slapská 2115/1 | 100 00

tel.: +420 606 874 533
info@akkrm.cz

Naši advokáti

Jsme připraveni zodpovědět všechny Vaše dotazy. Napište nám nebo zavolejte.

JUDr. Bohumíra Kestlová, advokát
Mgr. Michaela Rotterová, advokát
JUDr. Vojtěch Mádr, advokát

Informace pro spotřebitele dle zákona na ochranu spotřebitele jsou ke stažení zde.

Informace o zpracování osobních údajů jsou ke stažení zde.

Zajišťujeme veškeré služby spojené s převody nemovitostí. Jsme také specialisté na insolvenční právo, oddlužení a osobní bankroty.